Pióra wieczne są czasami postrzegane jako modne lub prestiżowe i mogą być używane na specjalne okazje, takie jak podpisanie ważnej umowy itp. Z drugiej strony długopisy są uważane za główny nurt, codzienne i szeroko stosowane przez ludzi, którzy zaspokoją swoje potrzeby pisania ze względu na ich ekonomiczną cenę i wygodę użytkowania. Różne rzeczy do różnych celów.

Pióro Wieczne
Pióro Wieczne

Istnieją różne rodzaje długopisów, są one klasyfikowane w oparciu o ich funkcjonalność, użyte materiały, zastosowanie użytkownika itp.

Jak one działają?

Pióra wieczne umożliwiają naturalny przepływ atramentu ze zbiornika atramentu przez stalówkę (końcówkę pióra). Szybkość i kąt końcówki sterują szerokością pociągnięć podczas pisania, a wkłady atramentowe, choć jednorazowe, muszą być wymieniane ręcznie.

Długopisy są dziś dominującym narzędziem pisarskim, postrzeganym jako czystsze i bardziej praktyczne niż pióro wieczne. Te jednorazowe przybory do pisania dozują atrament przez łożysko kulkowe w miejscu, w którym kulka dotyka papieru. Bardziej szczegółowo o działaniu długopisu już pisałem.

Prace artystyczne

Jeśli chodzi o wszechstronność tych dwóch narzędzi pisarskich, pióro wieczne wygrywa.

Dzięki możliwości zmiany szerokości pociągnięcia w zależności od nacisku i prędkości pióro wieczne zapewni artystom znacznie większą elastyczność projektowania. Nie chcę powiedzieć, że za pomocą długopisu nie można tworzyć pięknych dzieł sztuki! Proste wyszukiwanie w Google „rysunek długopisem” może zapewnić nieskończone morze wyników pięknych rysunków.

Długopis Pióro Wieczne Prace Artystyczne
Prace artystyczne

I znowu, jeśli chodzi o nacisk wymagany do wykonania ruchu długopisem, jeśli pracujesz nad rysunkiem przez kilka godzin, możesz doświadczyć zmęczenia ręki z tym instrumentem.

Udostępnianie pióra wiecznego

Teraz jest haczyk na wieczne pióra. Biorąc pod uwagę, że stalówka jest stosunkowo delikatna, zgina się i kształtuje zgodnie z twoimi własnymi cechami pisania. Dlatego sposób, w jaki piszesz, jest cechą indywidualną.

Co to znaczy? Krótko mówiąc, nie udostępniaj wiecznego pióra. Udostępnianie pióra innym osobom może spowodować pęknięcie i zniekształcenie końcówki pióra.

Jeśli szukasz przenośnego instrumentu do pisania, który możesz udostępnić każdemu – wybierzesz długopis.

Który z instrumentów jest najlepszy dla Ciebie?

Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe, przy podejmowaniu decyzji między długopisem lub wiecznym piórem, jest to naprawdę osobisty wybór.

Jeśli szukasz przyboru do pisania, który wysyła wiadomość (poza słowami zapisanymi na kartce papieru), to będziesz chciał skorzystać z pióra wiecznego.

Różne szerokości skoku, jakie zapewnia stalówka, dają pięknie prezentowaną literę.

Pióro Wieczne Pisanie
Pisanie piórem wiecznym

Najważniejszym aspektem pióra wiecznego z pewnością będzie jednak ogólny komfort. Bez ciągłego skurczu, którego możesz doświadczyć przy użyciu długopisu, pióra wieczne bez trudu ślizgają się, gdy umieszczasz słowa na kartce.

Ale jest w tym haczyk:

Jak każde nowe narzędzie, spodziewaj się, że krzywa uczenia się zajmie trochę czasu, zanim osiągniesz wyższą prędkość pisania.

Jeśli więc przygotowujesz się do finału lub zdasz egzamin, w którym musisz napisać esej w ograniczonym czasie, najlepiej pozostawić pióro wieczne w domu, dopóki nie opanujesz jego niuansów.

Wreszcie, jeśli chodzi o ceny piór wiecznych. Niezależnie od tego, czy kupujesz w sklepie butikowym, czy w dużym sklepie internetowym, spodziewaj się, że za jedno pióro zapłacisz sporo więce niż za długopis.

W przeciwieństwie do pióra wiecznego, długopis najlepiej nadaje się dla wygody i ceny.

Komentarze zostały wyłaczone.